Proje Konum

Kuşadası

Deniz ve mavinin harmanında, tarihi zenginliğin ihtişamıyla modern dünya ile buluşma noktasına uzanan Kuşadası; denizi, güneşi, kültürel ve doğal güzellikleriyle çok özel bir yaşam vaad ediyor. Doyumsuz günbatımı, masmavi suları, elit eğlence hayatı ve eşsiz lezzetlerinin yanısıra yatırım olanakları ile de Türkiye’nin en çok değer kazanan noktalarından biri olan Kuşadası, sadece Türkiye’nin değil, uluslararası turizmin de en özel destinasyonlarından biri.

Alışveriş Merkezleri
 • Kuşadası AVM 5 Dakika
 • Marina AVM 10 Dakika
 • Novada AVM 18 Dakika
 • Şehir Merkezi 10 Dakika
Ulaşım
 • İzmir 1 saat
 • Şirince 25 Dakika
 • İzmir Havalimanı 45 Dakika
 • Ephesus 20 Dakika
 • Söke 20 Dakika
 • Davutlar 10 Dakika
 • Güzelçamlı 15 Dakika
 • Millipark 15 Dakika
 • Sahil 5 Dakika
 • Kuşadası Marina 10 Dakika
Eğitim Kurumları
 • İstek Koleji 2 Dakika
 • Bahçeşehir Koleji 8 Dakika
Hastaneler
 • Gözde Özel Hastanesi 10 Dakika
 • Devlet Hastanesi 15 Dakika

 

İzmir

İzmir'in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Urla Yarımadası uzanır. Antik Çağ'ın en ünlü kentleri arasında yer alan Efes, Roma'nın imparatorluk devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi.
Tüm İyon kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran Efes, yoğun sanatsal etkinliklerle de adını duyuruyordu. Bu maksatla da bu şehre "Güzel İzmir", "Eski İzmir" ve "la Perle de l'Ionie" (İyonya'nın İncisi) deniyordu. İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır.
İzmir Limanı, Türkiye'nin en büyük yedinci limanıdır.

 

Efes Antik Kenti

1996 yılı içinde, Selçuk, Aydın ve Efes yol üçgeninin yaklaşık 100 m kadar güney batısında, mandalina bahçeleri arasında Derbent Çayı'nın kıyısında Çukuriçi Höyük saptanmıştır. Arkeolog Adil Evren başkanlığında yapılan araştırma ve kazılar sonucu, bu höyükte taş ve bronz baltalar, iğneler, açkılı seramik parçaları, ağırşaklar, obsidien (volkanik cam) ve sileks (çakmak taşı), deniz kabukluları, öğütme ve perdah aletleri bulunmuştur. Yapılan değerlendirmeler ışığında, Çukuriçi Höyük'te, Neolitik Dönemden Erken Bronz Çağına kadar bir yerleşimin ve yaşamın olduğu saptanmıştır. Aynı tür malzemeler, yine Selçuk, Kuşadası yolunun yaklaşık 8. km'de Arvalya Deresi'nin bitişiğinde Gül Hanım tarlasında Arvalya Höyük saptanmıştır. Çukuriçi ve Arvalya (Gül Hanım) höyüklerinde saptanan eserler ile, Efes'in yakın çevresinin tarihi böylece Neolitik Dönem'e kadar ulaşmaktadır.

 

Samos Adası

Sisam (Yunanca'da Samos, Σάμος) Yunanistan'da, Ege Denizi'nde, Dilek Yarımadası'nın karşısında bir ada. Bu adanın en büyük yerleşim merkezi olan şehri, merkezi bu şehir olan ve Sisam adasını, Ahikerya (Yunanca'da Ικαρία, İkarya) adasını ve bölgedeki birkaç küçük adayı kapsayan idari bölgenin (nomos) adıdır. Tarihte kurulan on iki İyon kolonisinden biridir. Sisam şehrinin (Yunanca'da Vathy de denir) 2001 nüfusu 12500, Sisam adasının 2001 nüfusu 37000, Sisam nomos'unun (Sisam + Ahikerya) 2001 nüfusu 44000'dir. Aydın ili, Kuşadası ilçesi'nde bulunan Dilek Yarımadası'na oldukça yakındır. Kuşadası'ndan günlük işleyen birkaç seferle deniz yolunda yaklaşık 90 dakikada ulaşılabilen Sisam adasının görülmeye değer pek çok yeri vardır. Bunlar arasında antik kent, kente su taşıma amaçlı MÖ 6. yüzyıldan kalma tünel, Hera tapınağı, herkesin Türkçe konuştuğu Karaveli köyü, Yenikarlovası balıkçı kasabası sayılabilir. Ayrıca Gümüldür'den rahatlıkla görülebilen ve Tavşan Adası'nın tam karşısındadır.

 

Milli Parkı Termal Su Tesisleri

Parkımız Ege Bölgesi, Aydın ili sınırları içinde yer alır. Dilek Yarımadası 1966 yılında, Büyük Menderes Deltası 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Yarımada 10.985, delta 16.613 hektar olmak üzere toplam 27.598 hektarlık bir yüz ölçümüne sahiptir.
Kavaklıburun-Karasu Koyları arasındaki 2 km’lik parkurda botanik turları, Kanyon-EskiDoğanbey köyleri arasında ise doğa yürüyüşleri düzenlenmektedir. Milli Parkın çeşitli yerlerinde manzara seyretme noktaları bulunmaktadır. Kullanılan dört adet günübirlik kullanım alanları dışında kalan, yaya olarak patikalarla ulaşma olanağı bulunan fakat ziyaretçiler tarafından kullanılmayan noktalarda dalma sporu yapılmaktadır.

 

Avrupa'nın En Büyük Su Parkları

Avrupa'nın En Büyük Su Park'ında kaydırak, havuz, rafting ve yunuslarla yüzme aktivitelerinin sunulduğu, ailelere uygun su parkı.

Hemen Bilgi Alın

Fiyat ve ödeme planı bilgisi için formu hemen doldurun, deneyimli temsilcilerimiz sizi arasın ve Escala Exclusive Villa hakkında detaylı bilgi alın!
 
Proje sahibi teknik açıdan gerekli görülmesi durumunda projede değişiklik yapma hakkına sahiptir. Villaların dekorasyonu görsel amaçlıdır.